Fizyka I (mechanika) - wykład

  • Niestety nadużywa projektora i zamiast pisać kredą na tablicy tworzy prezentacje, co nudzi i utrudnia odbiór. Niemniej udostępnia te prezentacje na stronie, dzięki czemu można je potem zobaczyć. Poza tym dobrze opisuje zjawiska wykonując doświadczenia. Osobiście nie uznałem jednak tych wykładów za bardzo owocnych.
  • Faktycznie wykład raczej nudnawy, ale to raczej dlatego, że przedmiot jest nudny. Profesor czasami dodawał jakieś ponadprogramowe ciekawostki (np tensory), niestety zazwyczaj w taki sposób, że studenci z licealną znajomością matematyki (+ podstawy analizy) nie mieli szans tego zrozumieć. Sporo ciekawych doświadczeń, choć mam wrażenie, że nie zawsze wychodziły jak trzeba. Nie chodziłem za często, ale imho szło się spokojnie z tego nauczyć (jeśli się miało tyły z liceum). Wyjątkiem jest STW podana jak dla mnie w dosyć ciężkostrawnej postaci, znacznie więcej pomógł mi tu skrypt prof. Wysmołka dla indywidualnych, niż te wykłady. Za niechodzenie na ćwiczenia oczywiście drugi termin, choć profesor i tak był stosunkowo pobłażliwy, jeśli ktoś miał dobre wyniki z kolosów i np 2-3 nieobecności za dużo. Kolokwia i egzamin raczej łatwe (na dodatek zadania prosto z ćwiczeń bądź prac domowych, więc nawet niewiele kumając można było dobrze zdać) i z aparatem matematycznym z ogólniaka.
  • Wykład dość ciekawy, wszystko przedstawione dokładnie i po kolei. Bardzo jasne zasady zaliczenia, egzamin ustny nieobowiązkowy jeśli komuś pasuje ocena z pisemnego. Ogólnie naprawdę solidna robota, każdy wykład rzeczowy i poukładany, wszystko wrzucone na stronę, włącznie z elegancko ułożonymi zadaniami na ćwiczenia. Na każdym wykładzie krótkie przypomnienie tego, co było ostatnio, a pod koniec przykładowe pytania na test teoretyczny. Po wykładzie chętnie i na luzie odpowiadał na pytania, dodając dużo ciekawostek (zwłaszcza z fizyki współczesnej). Bez nadmiernych fajerwerków, ale przygotowanie, opracowanie i prowadzenie wykładu - wyjątkowo solidne i porządne. Duży plus.