Dr Ajduk zmarł w lipcu 2012.


"Podejscie ogolne"

  • Pan Ajduk juz niestety niezyje, ale jesli moge cos dodac(choc nie mialem wykladu, a cwiczenia z kilku przedmiotow) i kogos tam moze w przyszlosci to zainteresuje, a poza tym kB informacji jest tani obecnie. Dla mnie byl zawsze jak stala swiatla, niedoscigniony. Nawet jesli nie mialo sie z nim w semestrze zajec, zawsze mozna bylo przyjsc i zapytac sie z problemem. Doslownie niemalze zawsze byl na wydziale i jesli nie prowadzil aktualnie zajec to mozna bylo z nim porozmawiac o fizyce czy stronie matematycznej. Nie ma podobno ludzi niesmiertelnych, ale wciaz nie moge uwierzyc, ze nie bedzie gdzies tam czekal.

Mechanika Klasyczna A (wykład)

  • Wg mnie wykład prowadził jasno i przejrzyście. Dodatkowo dokładny skrypt, który był wielce pomocny w nauce. Ustny polegał na wypisaniu się w pół godziny (a u mnie nawet nieco więcej), a potem krok po kroku omawialiśmy (tak, razem) kolejne pomyłki i błędy. I uśmiecha się. Strona przedmiotowa 2007/08: http://www.fuw.edu.pl/~ajduk/mka07/mka.html
  • Heh, to mój ustny trwał prawie dwie godziny :P Pewnie ze względu na tematy jakie dostałem... Ogólnie wykład ciekawy, przejrzysty, ale wymagane konkretne i szczegółowe odpowiedzi na egzaminie...
  • To nie był mój ulubiony wykład... Mnie wykładowca tematem nie zaciekawił, a stosunkowo częstymi pomyłkami i bardzo intensywnym korzystaniem ze skryptu zniechęcił. Nie podobał mi się sposób w jaki prowadzony był wykład, choć nie wykluczam, że niektórym mógł się on podobać. To pewnie kwestia osobistych preferencji...
  • Ustny faktycznie wymagający. Dr Ajduk jest bardzo skrupulatny i zwraca uwagę na najmniejsze nieścisłości. Natomiast warto dobrze przygotować się na egzamin ustny, bo może mocno podnieść ocenę. Uważam jednak, że wykład jest zdecydowanie za trudny w stosunku do ćwiczeń, co nie znaczy, że jest trudny ogólnie (dobrze byłoby podnieść poziom na ćwiczeniach, aby te sprostały wykładowi). Pan Ajduk jest bardzo matematyczny, także jak ktoś wykaże się bogatą matematyką to ma duży plus. Ja bardzo polecam osobą, które chcą się nauczyć przedmiotu.

Elektrodynamika klasyczna z elementami teorii pola

  • Na wykład nie chodziłem. Ustny polegał na tym, że losowało się karteczkę z 3 pytaniami i można było nad nimi myśleć, ile się chce, a potem omawiało się razem z Ajdukiem poszczególne zagadnienia. Pyta dość szczegółowo, ale pomaga w trudniejszych momentach. Poza tym sympatyczny, ocenia rozsądnie, ale raczej "na czuja" (choć można się targować, daje wtedy do wyboru z kilku jedno trudniejsze pytanie).
  • Choć pan Ajduk jest bardzo miły i zna różne ciekawe (także historyczne) aspekty fizyki, to jedank sam wykład był prowadzony dość beznadziejnie, bo cały czas czytał transparencje, co w przypadku dość trudnych obliczeń powodowało, że prawie wszyscy się gubili. Frekwencja stopniała szybko.

ćwiczenia

  • bardzo źle prowadzone ćwiczenia. Przede wszystkim za szybko. Nie można nadążyć nad przepisywaniem z tablicy, a o zrozumieniu prawie wcale nie ma mowy. Zadanie albo rozwiązuje sam dr Ajduk, albo bierze kogoś do tablicy i uwaga... dalej rozwiązuje sam zadanie, dając studentowi może do policzenia łatwą całkę, lub pochodna. W ten sposób ćwiczenia prowadzone są bardzo szybko w stosunku do innych grup, ale podejrzewam, że zdecydowanie mniej można się nauczyć u dr. Ajduka niż u pozostałych. Jeżeli chodzi o zalety, to jest bardzo pomocny podczas konsultacji, rzetelnie sprawdza zadania domowe, jednym słowem jest zaangażowany, ale dydaktycznie jest wydaje mi się kiepsko. Raczej odradzam.

matematyka I oraz II


Nie ma co dużo klikać na temat tego wspaniałego prowadzącego. Zajęcia były prowadzone najlepiej na jakie chodziłem. Przygotowany prowadzący i profesjonalnie podchodzący do rzeczy. Nie można powiedzieć złego słowa o Panu Zygmuncie. Polecam każdemu zajęcia z nim :)