Analiza I i III (ćwiczenia)

  • Raczej polecany dla osób, które nie mają problemów z matematyką. Z Jego ćwiczeń oprócz dość obszernej wiedzy, wyniosłem przekonane o trywialności, praktycznie, wszystkiego! Może i faktycznie, często coś po odpowiednim przekształceniu okazywało się całkiem proste, ale zakładanie o banalności niemal każdego równania jest lekką przesadą, szczególnie przy pierwszych obyciach. Jedną z jego rozrywek było dawanie zadań z górnej półki, do których zabrania się zachęcał słowami "sam nie wiem czy to się da obliczyć". Mimo, że było śmiesznie, bo on się śmiał z nas, My się śmialiśmy z nim, to jednak co kilka ćwiczeń przychodziła ochota zrobienia jakiś najprostszych przykładów.
Prof. Jacek jest z tych co bardzo dobrze rozumieją to czym się zajmują. Jeżeli są jakieś w uczniu podwaliny to będzie w stanie mu coś wytłumaczyć.
Podsumowując: Polecam bardzo osobom, które nie mają problemów i lubią poznawać 'tajniki' matematyczne.

  • "całą fizyke to wlasciwie da sie opisac jednym rownaniem!" <pisze na tablicy po czym bardzo dumny patrzy na zadziwiona widownie.cisza i kontemplacja (to po co te lata nauki?!)> - "no a jesli panie psorze hamiltonian zalezy od czasu?...". <smutny>"no to wtedy sie nie da".

Analiza zespolona (wykład, ćwiczenia)

  • Dość opieszałe podejście do ścisłości. Zdecydowanie za często stwierdza oczywistość czegoś dłużej, niż zajęłoby odpowiednie wyjaśnienie - niestety mam wrażenie, że czasem po prostu nie ogarnia. Mógłby się lepiej przygotowywać ...

Geometria różniczkowa (ćwiczenia)

  • ... a z GR się czem prędzej przeniosłem do innej grupy.

Geometria Rozniczkowa 11/12

  • cwiczenia sa prowadzone elegancko, tutaj nie mam zadnych zastrzezen. Dosc szybko pozwala to na wyrobienie sobie pewnej intuicji, jesli chodzi o zakrzywione powierzchnie. Natomiast, jedna sytuacja byla zastanawiajaca - prof. pisze na tablicy rownanie ktore pojawia sie doslownie na 3ciej stronie Analizy III Urbanskiego jako Wstega Mobiusa - spedzamy 20 minut na doglebnej analizie zachowania powierzchni, ja caly czas czekam na podsumowanie. Po czym konczy slowami 'a tak wlasciwie to mozecie sie w domu zastanowic co to za powierzchnia, ja nie mam pojecia czy opisuje ona cokolwiek'. Na sugestie w.w. wstegi byl dosc zdziwiony
  • wyklad - z przykroscia musze stwierdzic, ze tutaj jest slabo - byc moze gdybym bardziej uwazal i pilniej czytal swoje notatki, bylby on bardziej zrozumialy, niestety jednak zadnej intuicji tutaj nie ma. Ostatnio spedzilismy bite 30 minut na rozpisywaniu mega dlugich i skomplikowanych rownan. Bynajmniej nie przybliza to sluchaczowi zrozumienia przedmiotu.

Analiza I R (wykład)

  • Wykład bardzo powolny i nużący, podczas przerwy słuchacze prześcigali się w pomysłach na rozbudzenie samych siebie. Brak jakiegokolwiek planu wykładu oprócz tajemniczych notatek p. profesora. Brak skryptu, planu wykładu, strony przedmiotu, notatek z wykładu, czegokolwiek. Potwierdzam to co wyżej - wg p. profesora wszystko jest trywialne i sporo dowodów zostało przez to pominiętych. Wiedza prof.Jezierskiego jest naprawdę duża, tylko sposób jej przekazania nie trafia w ogóle do słuchaczy. Ci, którzy nie mają problemów ze zrozumieniem, mogą chwalić, jednak dla tych słabszych wykład niezbyt przemawiający. "[...] bo algebra kończy się po dwóch semestrach, prawda?" "Tak, bo algebra to jest trywialna!" (po jednym z wykładów)

Matematyka I (ćwiczenia)

  • Jak już wcześniej pisano, wszystko jest trywialne i można opisać wzorami, których profesor akurat dziś nie pamięta xd Gdy zadanie nie wychodziło, to standardową odpowiedzią było "To zadanie jest źle skonsktruowane". Jeśli ktoś nie jest przynajmniej dobry z matematyki, powinien omijać go szerokim łukiem.