Wstęp do optyki i fizyki ciała stałego (ćwiczenia)

  • O ile sam w sobie materiał na ćwiczenia z WdOiFCS jest (moim zdaniem) nudny (dużo podobnych, zadań), pani ćwiczeniowiec spisywała się dość dobrze. Tzn. była przygotowana i zorientowana w tym co robi (oraz miła). Szkoda tylko, że dawał stosunkowo mało dygresji "jak ten problem wygląda w szerszym świetle" lub jakim trickiem znacznie uprościć sobie obliczenia. Za to bardzo chętnie odpowiadała na pytania związane z przedmiotem (też wykraczające poza program) - nawet jeśli nie potrafiła od razu udzielić odpowiedzi, na następnych zajęcia przychodziła przygotowana.
  • Przedmiot jest niezwykle odpychający (masę dość nieciekawych tematów niechlujne przeleconych po łebkach) i takież są do niego ćwiczenia, więc nawet wysiłki p. Drabińskiej by coś wyjaśnić szybko tonęły w słodkim "liczymy jakieś całki i czekamy aż wyjdzie dobry wynik".

Fizyka II (ćwiczenia)


  • W tym przypadku na odwrót: o ile przedmiot jest dość ciekawy, to p. Drabińska skutecznie wprowadzała chaos. Mimo że jest zdecydowanie sympatyczną osobą i starała się pomóc, jej wysiłki przynosiły raczej odwrotny skutek.